Топ Понуда

top_ponuda_1

Вести преку RSS

 • Лимонот е важен поради тоа што го јакне имунитетот, содржи витамин Ц и антиоксидант. Спаѓа во најздравите и најделотворните „чистачи“ на организмот кој ја враќа       виталноста, енергијата и витката линија.

  Тешката храна честопати е една од главните причини за замор, промена на расположението и појава на вишок на килограми. Детоксикацијата со лимон вклучува зголемена конзумација на лимон , не ...

  Повеќе...
 • Сакате ли здрав и долг живот, веднаш почнете со трчање. Ако трчате интензивно 3 до 4 часа неделно или се занимавате со еднаков спорт кој го раздвижува вашето тело ќе си го продолжите животот. Луѓето кои сакаат здрав и долг живот би требало да почнат со трчање.

  Ново истражување од универзитетот Stanford во Калифорнија покажало дека членовите ( со среден век ) на клубовите за џогирање имаат помали шанси да умрат ...
  Повеќе...
 • Брзо слабеење - дали тоа е навистина возможно и сугурно? Во продолжение ќе наидете на важни аспекти, кои треба да ги имате на ум доколку се обидете да ги изгубите Вашите непотребни килограми за кратко време, и тоа на природен и здрав начин.

  Ваши очекувања

  Вашето здравје треба да ви биде главен приоритет. Тоа значи дека доколку сакате да изгубите одредена телесна ...
  Повеќе...
 • Enteric Coated Fish OilШто се омега - 3 масни киселини?

  Омега - 3 се всушност киселини, од кои нашето тело има голема потреба за ефикасно да би функционирало. Постојат три видови на омега 3 масните киселини, а тоа се: 

  • DHA (докосаксаенска киселина)
  • EPA (еикосапе...
  Повеќе...
 • Зимските месеци традиционално претставуваат најкритичен дел од годината, кога поголем број луѓе добиваат некој килограм повеќе, а тоа е благодарание на многуте празници, прослави, мала физичка активност... Меѓутоа, постојат некои ситни работи кои можете да ги направите за себе и да ја спречите "посетата" на горенаведените килограми. Едно од тие средства е да се напиете чаша вода пред секој оброк.

  Имено, повеќето луѓе кои редовно ...
  Повеќе...

Популарно

Последно на Форум

во Опрема за вежбање од kbn70wu56rr, 11-08-14 22:02
во Опрема за вежбање од kbn70wu56rr, 11-08-14 22:02
во Опрема за вежбање од kbn70wu56rr, 11-08-14 20:27
во Опрема за вежбање од kbn70wu56rr, 11-08-14 18:32
во Анализа на производи од Taras_Potatos, 12-10-13 22:09
во Анализа на производи од Taras_Potatos, 12-10-13 20:49